O nas

      Feniks to pomysł kilkunastu ludzi róznych profesji, którzy zapragneli reaktywować działającą pod koniec lat 90 sekcję spadochronową w Lesznie. Początek naszej działalności to wiosna 2010 roku, kiedy to został zorganizowny pierwszy kurs spadochronowy. Tym samym na leszczyńskie niebo po 10 letniej przerwie wróciły kolorowe czasze spadochronów. Szybowali na nich ludzie rządni adrenaliny i niesamowitych doznań jakich na ziemi się nie doświadczy. 


Pierwszy kurs okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Zgromadził ponad dwudziestkę uczestników. Część z nich to obecni członkowie naszego stowarzyszenia, którzy pokochali to wszystko czym są skoki ze spadochronem.

Zaowocowało to wykonaniem ponad 300 skoków przez przyszłych członków naszego stowarzyszenia.


       I tym sposobem od lutego 2011 realizujemy wszystkie nasze pomysły jako Leszczyńskie Stowarzyszenie Spadochroniarzy Feniks, których celem jest popularyzacja tego pięknego sportu. W obecnej chwili nasze stowarzyszenie to ponad 20 członków. Ludzi, którzy cały czas doskonalą swoje umiejetności w lataniu na spadochronach jak i w czasie swobodnego spadania. Dostarcza nam to niesamowitych doznań. Bo co może być lepszego od chwili kiedy człowiek leci w dół z predkością 200km/h przez około 60 sekund:) zanim otworzy spadochron? NIC!!:)

Ale Feniks to nie tylko skoki.To również imprezy, które organizujemy sami lub  jesteśmy "zamieszani" w ich organizację.

Do tej pory uczestniczyliśmy w wielu wydarzeniach organizowanych przez rożne podmioty.

Do najważniejszych należą Piknik szybowcowy "Leszno-rozwiń skrzydła" , mecze Fogo Unii Leszno i wiele innych. Swoimi skokami staramy się sprawić, aby imprezy z naszym udziałem zyskiwały na atrakcyjności.


      Rok 2011 to dla FENIKSA okres rozwoju, rok, w którym kilku z nas zakończyło szkolenie i uzyskało uprawnienia samodzielnych skoczków spadochronowych, kolejna grupa wiosną i latem tego roku postanowiła podnieść swoje umięjetności poprzez  szkolenie AFF.

 Rok ten jest czasem cięzkiej pracy, aby to co tworzymy rozwijało się i dawało nam satysfakcję.


    Feniks to jednym zdaniem grupa pozytywnie zakręconych ludzi którzy kochają adrenalinę i wolność którą odnajdują w przestworzach.:)

Lata 2012-2014 to ciągły nasz rozwój zespołowy jak i indywidualny.

W oparciu o naszych członków i dzięki współpracy z firmą Fogo, producentem agregatów prądotwórczych, w roku 2012 powstaje Fogo Skydive Team, który jest ukierunkowany na rozwój w aspekcie sportowym.

 

Na obecną chwilę nasze stowarzyszenie posiada pełne wyposażenie w postaci kilkunastu kompletnych zestawów spadochronowych, osprzęt startowy co pozwala nam na organizację szkoleń spadochronowych i profesjonalnych pokazów.

Przez wszystkie minione lata nasi skoczkowie podnosili swoje umiejętności, dzięki temu dziś w Feniksie mamy instruktora spadochronowego, wingsuit pilota, skoczków, których specjalnością jest celność lądowania, akrobacja zespołowa, czy skoki tandemowe.

 


    Feniks to również nasze rodziny, które cały czas wspierają nas w naszych działaniach i są z nami. Bo nie trzeba skakać, aby z nami być. Są z nami nasze dzieci, żony i dlatego Feniks to poza skokami wspólne  spotkania,wyjazdy itp. w super atmosferze, którą tworzymy my, sami.

Poza skokami nasi członkowie chętnie odwiedzają szkoły, przedszkola propagując sport spadochronowy, ale również zdrowy styl życia.

 Co nam to daje?

Poprzez rozwijanie swojej pasji odnajdujemy siły do zmagania się z trudami codzienności .Czas spędzony w gronie znajomych na lotniksu to relaks,

ładowanie akumulatorów, niesamowita przygoda,rewelacyjne imprezy które tworzymy sami lub jesteśmy ich współorganizatorami. Nowe cele, które sobie wyznaczamy.

Każdy skok to zastrzyk adrenaliny, pozytywnej energii, którą chcemy się dzielić.

Feniks to jednym słowem ekstremalna przygoda w powietrzu, do której i Ty możesz dołączyć.